Dietetyka – studia I stopnia

Studia na kierunku Dietetyka w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze kształcą kompetentnych pracowników. Przygotowują studentów do podejmowania pracy zawodowej w oparciu o niezbędną, najnowocześniejszą wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem zawodu dietetyka.

 

Kwalifikacje, jakie zdobywa student, obejmują również wysoką świadomość odpowiedzialności za zdrowie pacjenta oraz troskę o jak najwyższy poziom poradnictwa w gabinecie. Wysoka jakość kształcenia przyszłej kadry to gwarancja wysokiej jakości ofert na rynku usług dietetycznych.

Synonimy dobrego dietetyka? Odpowiedzialność, kompetencja, etyka, wszechstronność.

Czy warto studiować dietetykę?

Kraje rozwijające się od lat mierzą się z narastającą epidemią otyłości. Równolegle zyskuje popularność trend na zdrowe i racjonalne żywienie. Oba te obszary wymagają kompetentnych specjalistów-dietetyków. Dietetyka to dziedzina, która obejmuje zagadnienia z obszaru nauk o zdrowiu, nauk medycznych oraz nauk zajmujących się kulturą fizyczną.

Gdzie szukać zatrudnienia po dietetyce?

Możliwości jest bardzo dużo, bo rynek jest otwarty na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Własna praktyka, specjalistyczne poradnie, szpitale, kliniki, przychodnie, firmy produkujące zdrową żywność czy suplementy diety, firmy badające żywność, kluby sportowe, ale również restauracje (kreatorzy menu!), redakcje pism o tematyce zdrowego odżywiania, laboratoria i wiele innych placówek publicznych oraz niepublicznych.

 

Program studiów na kierunku Dietetyka

Ukończysz studia z pakietem niezbędnej wiedzy w zakresie: profilaktyka i leczenie chorób żywieniowo-zależnych, zapobieganie niedożywieniu związanemu z chorobą, prowadzenie oświaty, promującej prawidłowe odżywianie, kontrola jakości produktów, planowanie i przygotowywanie jadłospisów w różnych jednostkach chorobowych a także dla ludzi zdrowych, organizacja żywienia indywidualnego i zbiorowego.

Specjalności w KPSW – wybór należy do Ciebie: dietoprofilaktyka i dietoterapia, dietetyka w rekreacji.

ZOSTAŃ DIETETYKIEM

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.