Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia I stopnia

Studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna przygotowują do pracy w mediach. Kształcą także profesjonalistów w zakresie komunikacji społecznej.

Uczymy przyszłych dziennikarzy i pozostałych pracowników mediów, a także agencji public relations, biur promocji i reklamy. Zajęcia na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej to w dużej mierze praktyczne warsztaty w doskonale wyposażonych pracowniach.

Studia I stopnia dostarczają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do pracy w zawodach związanych z dziennikarstwem, komunikacją wizerunkową i public relations. Zajęcia w studiu radiowym, telewizyjnym a także w pracowni DJ są prowadzone przez osoby z doświadczeniem praktycznym.

Warto studiować!

Według danych GUS w roku akademickim 2020/2021 dziennikarstwo było w czołówce najczęściej wybieranych grup kierunków!

Czego się nauczysz, studiując Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną?

Podczas studiów na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze studenci uczą się tworzenia przekazów medialnych – telewizyjnych, internetowych, prasowych i radiowych – oraz reguł rządzących mediami. Poznają specyfikę współczesnych mediów. Warsztat nowoczesnego dziennikarstwa to umiejętność posługiwania się najnowszymi technologiami, dlatego nasz program nauczania jest stale aktualizowany i wzbogacany o najnowsze rozwiązania.

Program nauczania obejmuje także umiejętność krytycznego myślenia, podejmowania decyzji, dyskusji i weryfikacji źródła informacji.

Pracujemy w małych grupach, w przyjaznej atmosferze. Kadra jest otwarta na dyskusję a każdy student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej jest traktowany po partnersku.

Jakie umiejętności zdobędziesz u nas?

 • komunikowanie (w praktyce, w teorii, w mediach, w agencji PR, w swojej firmie, z klientem)
 • pisanie (zrozumiale, trafnie, pod wyszukiwarkę, dla żądnych wiedzy, dla klientów i wyborców)
 • mówienie (do innych, do kamery, do mikrofonu)

Jaka praca po Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej?

Absolwenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna nie muszą martwić się o pracę. Pozyskane umiejętności pozwalają naszym absolwentom na zawodową samodzielność. Są przygotowani do pracy w mediach (prasa, radio, telewizja oraz Internet i social media), agencjach public relations, reklamy i promocji, firmy konsultingowe, agencje brandingowe, reklamowe i kreatywne i wiele innych.

Studiując Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną możesz wybrać specjalności:

 • event i kreowanie wizerunku
 • produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego
 • dziennikarstwo sportowe
 • korespondent konfliktów zbrojnych
 • komunikacja w turystyce
 • Public Relations

Możesz także wybrać jedne ze studiów podyplomowych (uwaga! nie ma osobnej zakładki do oferty studiów podyplomowych dla całej uczelni na stronie!):

 • Zarządzanie w turystyce
 • Budowanie i promocja marki
 • Promocja regionalnego produktu
 • Kreowanie marki lidera w administracji publicznej

Jaki powinien być przyszły dziennikarz i specjalista od komunikacji społecznej? Kreatywny, kompetentny, otwarty i ciekawy świata.

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.