Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia I stopnia

Studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna przygotowują do pracy w mediach. Kształcą także profesjonalistów w zakresie komunikacji społecznej.

Łącząc tradycję z nowoczesnością i nowymi technologiami uczymy przyszłych dziennikarzy i pozostałych pracowników mediów – zarówno tradycyjnych, jak i tych związanych z dynamicznym rozwojem technologii – a także agencji public relations, biur promocji i reklamy. Zajęcia to w dużej mierze warsztaty w studiu radiowym, telewizyjnym a także w pracowni DJ, prowadzone przez osoby z doświadczeniem praktycznym. Studia I stopnia dostarczają także odpowiedniej wiedzy, niezbędnej do pracy w zawodach związanych z komunikowaniem.

Warto studiować!

Według danych GUS w roku akademickim 2018/2019 dziennikarstwo było w czołówce najczęściej wybieranych grup kierunków!

Studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Podczas studiów na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze studenci uczą się tworzenia przekazów medialnych – telewizyjnych, internetowych, prasowych i radiowych – reguł rządzących mediami. Poznają specyfikę współczesnych mediów. Warsztat nowoczesnego dziennikarstwa to umiejętność posługiwania się najnowszymi technologiami, dlatego nasz program nauczania jest stale aktualizowany i oparty o najnowsze osiągnięcia zarówno technologii, jak i wiedzy teoretycznej na jej temat

Program nauczania obejmuje także umiejętność krytycznego myślenia podejmowania decyzji, dyskusji, weryfikacji źródła informacji. Pracujemy w małych grupach, w przyjaznej atmosferze, otwarci na dyskusję a każdy student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej jest traktowany po partnersku.

Dziennikarz – oferty pracy

Absolwenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna nie muszą martwić się o pracę. Możliwości jest bardzo dużo, korzyści jeszcze więcej. Gdzie szukać zatrudnienia po dziennikarstwie i komunikacji społecznej?
Pozyskane umiejętności pozwalają naszym absolwentom na zawodową samodzielność. Są przygotowani do pracy w mediach (prasa, radio, telewizja oraz Internet i social media), agencjach public relations, reklamy i promocji,, firmy konsultingowe, agencje brandingowe, reklamowe i kreatywne i wiele innych.

Profile w KPSW – wybór należy do Ciebie: event i kreowanie wizerunku, kreowanie wizerunku i reklama, produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego.

Jakie umiejętności zdobędziesz studiując dziennikarstwo

  • komunikowanie (w praktyce, w teorii, w mediach, w agencji PR, w swojej firmie, z klientem)
  • pisanie (na objętość, pod wyszukiwarkę, dla żądnych wiedzy, dla klientów i wyborców)
  • mówienie (do siebie, do innych, do kamery, do mikrofonu)

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.