Filologia angielska – studia I stopnia

Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Coraz częściej poszukuje się specjalistów filologów. Dzięki studiom na Filologii Angielskiej nabywasz praktyczną znajomość języka, potwierdzoną dyplomem i stajesz się atrakcyjnym kandydatem. 

Dlaczego warto wybrać filologię angielską?

To studia rozwijające ciekawość świata i kreatywność. Co wyróżnia ten kierunek? Wszechstronność – historia, literatura, fakty, kulturowe wyzwania krajów anglojęzycznych w kontekście historycznym i współczesności. Rynek pracy stawia poprzeczkę bardzo wysoko – my reagujemy. Studia na kierunku filologia angielska pomogą Ci zdobyć kompetencje językowe, które wykorzystasz w codziennej komunikacji oraz w relacjach branżowych.

Praca po filologii angielskiej – co robić po studiach?

Filolog nie musi się bać o pracę! Integracja europejska i społeczna powoduje dynamiczne zmiany na rynku pracy. Coraz częściej poszukuje się specjalistów filologów. Potwierdzone dyplomem kompetencje językowe nigdy nie miały tak dużej przewagi nad deklarowaną znajomością języka.
Przygotujesz się do pracy w zawodzie nauczyciela lub tłumacza. Zdobędziesz kompetencje oraz wiedzę niezbędne do pracy w środowisku biznesowym utrzymującym kontakty międzynarodowe. Poznasz zagadnienia z różnych obszarów – ekonomia, marketing, technologia, medycyna, turystyka, prawo, zarządzanie.

Moduły specjalnościowe – bo w Karkonoskiej wybór należy do Ciebie: filologia angielska z językiem biznesu, filologia angielska nauczycielska z modułem biznesowym.

Zarobki po filologii angielskiej
Według raportu ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów) w czołówce najlepiej zarabiających filologów są filologowie szwedzcy, francuscy, angielscy, niderlandzcy i germańscy![1]


Jaki powinien być przyszły filolog? Otwarty, ciekawy świata, gotowy poznawać nowych ludzi i nowe kultury. Zdobądź wykształcenie,

ZOSTAŃ FILOLOGIEM!

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.