Filologia germańska – studia I stopnia

To studia rozwijające ciekawość świata i zmysł twórczy. Głównym atutem studiów na tym kierunku jest wszechstronność. Kształć się w zakresie historii i literatury. Poznawaj fakty, zagłębiaj się w kulturowe wyzwania krajów niemieckojęzycznych. Analizuj wydarzenia w kontekście historycznym i osadzaj je we współczesności.


Rynek pracy stawia poprzeczkę bardzo wysoko – a my reagujemy. Studia na kierunku filologia germańska pomogą Ci zdobyć kompetencje językowe, które wykorzystasz w codziennej komunikacji oraz w relacjach branżowych.

Praca po filologii germańskiej – co robić po studiach?

Filolog nie musi się bać o pracę! Integracja europejska i społeczna powoduje dynamiczne zmiany na rynku pracy. Coraz częściej poszukuje się specjalistów filologów. Potwierdzone dyplomem kompetencje językowe nigdy nie miały tak dużej przewagi nad deklarowaną znajomością języka niemieckiego.

Gdzie szukać zatrudnienia po filologii germańskiej?

Studia w regionie, który prowadzi aktywną współpracę z niemieckimi partnerami dają wiele możliwości i korzyści. Po filologii warto szukać zatrudnienia w instytucjach samorządu lokalnego, biurach turystycznych, placówkach kultury, przedsiębiorstwach współpracujących z niemieckimi firmami, biurach tłumaczeń.

Praca w zawodzie po filologii germańskiej

Przygotujesz się do pracy w zawodzie nauczyciela lub tłumacza. Zdobędziesz kompetencje oraz wiedzę niezbędne do pracy w środowisku biznesowym, utrzymującym kontakty międzynarodowe. Poznasz zagadnienia z różnych obszarów – ekonomia, marketing, technologia, medycyna, czy zarządzanie. Bycie filologiem to nie tylko umiejętności językowe, ale również kompetencje interpersonalne i interkulturowe. Nasi absolwenci kończą studia z pełnym pakietem wiedzy i umiejętności.

Specjalności – bo w Karkonoskiej wybór należy do Ciebie:

filologia germańska z językiem biznesu, filologia germańska z realioznawstwem.

Zarobki po filologii germańskiej

Według raportu ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów) w czołówce najlepiej zarabiających filologów są filologowie szwedzcy, francuscy, angielscy, niderlandzcy i germańscy![1]

Jaki powinien być przyszły filolog? Otwarty, ciekawy świata, gotowy poznawać nowych ludzi i nowe kultury. Zdobądź wykształcenie, ZOSTAŃ FILOLOGIEM!

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Leave a Comment

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.