Kolekcjonerska wersja „Bestiariusza Jeleniogórskiego. Tom II” w Bibliotece KPSW!

Tomasz Szyrwiel (TeSz)

Tomasz Szyrwiel (TeSz) – pisarz fantastyki, fotograf, rysownik i nieustany poszukiwacz najpiękniejszych kadrów prezentujących Kotlinę Jeleniogórską, jakiej nie znaliście. Twórca strony www.jeleniajestspoko.pl. Jego debiutancki „Bestiariusz Jeleniogórski.

Tom I” stał się prawdziwym hitem w regionie, a nakład kolekcjonerskiej wersji książki wykupiony został w niespotykanym tempie.

Obecnie autor promuje tom II powieści i jest w trakcie pisania tomu III.

We wtorek, 15 czerwca 2021 r., w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie autorskie twórcy i wydawcy  „Bestiariusza Jeleniogórskiego” – Tomasza Szyrwiela. Była na nim obecna studentka KPSW i prezes Koła Naukowego Radio NaGłos – Marta Michalska. Na jej ręce został przekazany wspaniały dar dla naszej rozgłośni radiowej – jeden z 1200 kolekcjonerskich tomów drugiej części „Bestiariusza Jeleniogórskiego”.

To nadzwyczajne, artystyczne dzieło oprawione zostało w skórę z wytłoczeniami i drukowane na wysokiej jakości papierze, by oddać głębię i piękno umieszczonych wewnątrz fotografii. Jest to niezwykle istotne, jako że poza zajmującym tekstem powieści fantastycznej, znalazło się tam miejsce dla zapierających dech w piersiach kardów z Kotliny Jeleniogórskiej oraz bogato ilustrowanego Bestiariusza. Ostatnia z części prezentuje kilkadziesiąt wymyślonych przez autora stworów, które zostały „wrysowane” w górskie krajobrazy z naszego regionu. Ta oryginalna koncepcja to próba zmitologizowania najpiękniejszych miejsc Kotliny i ukazania ich w bardziej fantazyjnym świetle, co wielu czytelników sprowokowało do wycieczek krajoznawczych w poszukiwaniu „karkonoskich Bestii”.

Tom ten został przekazany do zbiorów Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej im. Juliusza Słowackiego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, która mieści się przy ulicy Lwóweckiej 18, by jego bogactwem literackim i artystycznym cieszyć się mogli zarówno studenci i wykładowcy, jak i inni odwiedzający. Już niedługo tę niezwykłą księgę będzie można wypożyczyć i samemu poznać nadzwyczajny świat Krainy Wiecznych Mgieł, która powstała dzięki połączeniu pasji i talentów mieszkającego już od 15 lat w Jeleniej Górze Tomasza Szyrwiela.

Szczegółowa relacja ze spotkania oraz więcej informacji o „Bestiariuszu”, etapach jego powstawania oraz samym twórcy w audycji „Fantastycznie o książkach”, już w czwartek 24 czerwca, godz. 17:00, w internetowym Radiu NaGłos – Akademickiej Rozgłośni Jeleniej Góry.

Leave a Comment

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.