Jedyna uczelnia w Karkonoszach, która ugości Waszych studentów.

Stypendium Rektora Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze dla Kandydatów z Zagranicy!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa organizuje konkurs, w którym nagrodą jest Stypendium Rektora, polegające na możliwości podjęcia studiów bez odpłatności i świadczeń socjalnych.

Prorektor KPSW, dr Beata Telążka, prof. KPSW

Zapraszam kandydatów ze wschodu

Wiemy, jak cennym doświadczeniem jest udział w programach międzynarodowych. To całe spektrum nowych możliwości – nie tylko edukacyjnych, ale również (w przyszłości) zawodowych. Zapewnimy studentom wsparcie w procesie zaaklimatyzowania się w nowym kraju, każdy otrzyma możliwość udziału w szkoleniach i spotkaniach integracyjnych. Udział w programie stypendialnym to przede wszystkim doświadczenie, nowe umiejętności i kontakty.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze.

W ramach Stypendium fundujemy również zakwaterowanie dla studenta na pierwszy miesiąc studiów!

Uczelnia prowadzi kształcenie na studiach magisterskich: fizjoterapia i pielęgniarstwo, studia inżynierskie na kierunku edukacja techniczno-informatyczna oraz licencjackie na kierunkach: dietetyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologia angielska i germańska, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne. Dla wszystkich studentów zagranicznych dostępne są stypendia na wyjazdy w ramach programu Erasmus+, wsparcie mentorów, szkolenia oraz spotkania integracyjne, jak również możliwość doskonalenia znajomości języka polskiego.

Dom Studenta oraz budynki dydaktyczne znajdują się na pięknym, zielonym kampusie.

W bezpośrednim zasięgu studenci mają do dyspozycji: basen, salę gimnastyczną, Bibliotekę i Centrum Informacji Naukowej.

Lokalizacja

Uczelnia położona jest w Euroregionie Nysa, w bliskiej odległości od granicy z Niemcami i Republiką Czeską. W niecałe 2 godziny można dotrzeć stąd do Wrocławia, Pragi lub Drezna.

W sercu gór – po zajęciach marsz w Sudety!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze między Karkonoszami a Górami Kaczawskimi daje nie tylko edukacyjne możliwości, ale serwuje również prawdziwą turystyczną ucztę. W ciągu kilkunastu minut z każdego punktu na mapie miasta można dostać się na sudeckie szlaki.

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.