KPSW partnerem II edycji Karkonoskiej Nagrody Literackiej!

Do dnia  30 września br. można zgłaszać kandydatury do drugiej edycji  polsko-niemieckiej Karkonoskiej Nagrody  Literackiej!

Wyróżnienie to kierowane  zarówno do osób fizycznych jak i  prawnych, ma na celu uhonorowanie twórców indywidualnych, organizacji, instytucji  za  wybitne osiągnięcia w dziedzinie  literatury, związane z literaturą i kulturą Śląska,  które odznaczają się szczególną wymową humanitarną i służą duchowi porozumienia.

Nagrodę przyznaje: Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska (VSK) wraz z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze przy wsparciu Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Kandydatury oceni jury:
 
dr Jens Baumann (Ministerstwo Spraw Zagranicznych Saksonii, Drezno),
dr Magdalena Gebala (Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej),
Sven-Alexis Fischer (Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska),
prof. dr Lucjan Puchalski (Uniwersytet Wrocławski),
Christopher Schmidt-Münzberg  (przewodniczący VSK),
dr Józef Zaprucki (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze i Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska).

Uroczysta ceremonia wręczenia Karkonoskiej Nagrody Literackiej  o wartości 3 tysięcy Euro będzie miała miejsce 12 grudnia 2021 roku w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Kandydatury do Nagrody  mogą być zgłaszane przez każdego mieszkańca  Wolnego Państwa Saksonii i Śląska.  Zgłoszenia  powinny zawierać dokładny opis osiągnięć kandydata.

Leave a Comment

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.