Pedagogika – studia I stopnia

Pedagogika znajduje się wśród najchętniej wybieranych kierunków studiów. Obejmuje obszar  nauk humanistycznych i społecznych. Interesuje Cię praca w służbach? To kierunek dla Ciebie!

Dlaczego warto studiować pedagogikę?

Praca pedagoga kojarzy Ci się z pracą w szkole? Nic bardziej mylnego. Sprawdź, jakie perspektywy dają Ci studia w KPSW i znajdź swoje miejsce na rynku pracy. Umiejętności pedagogiczne są poszukiwane przez pracodawców – skuteczność w negocjacjach i umiejętność rozwiązywania konfliktów to cechy pożądane. Są to również umiejętności praktyczne, które na co dzień pozwalają lepiej rozumieć procesy psychologiczne.

W Karkonoskiej wybór należy do Ciebie!

Po pierwszym semestrze możesz wybrać swoją specjalność: resocjalizacja z kryminologią lub resocjalizacja z przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych.

Co robić po studiach? W zależności od specjalności, możliwości nie brakuje.

Wybierz resocjalizację z kryminologią i znajdź zatrudnienie w stowarzyszeniach zajmujących się resocjalizacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Czeka na Ciebie również praca w policji, w placówkach resocjalizacyjnych i socjalizacyjnych oraz organizacjach rządowych i pozarządowych, niosących pomoc ofiarom przestępstw. Jest to specjalność dla osób o nowatorskim podejściu do studiowania, kreatywnych, odważnych w poznawaniu świata – także tego, co w nim złe, jak przestępczość i inne patologiczne zjawiska społeczne. Zrozumiesz je i dasz radę zmierzyć się z nimi, kończąc resocjalizację z kryminologią.

Wybierasz resocjalizację z przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych? Specjalność ta przygotowuje studenta do pracy w różnych formacjach mundurowych. Umożliwia uzyskanie gruntownej znajomości przepisów prawnych, dotyczących organizacji, działania i struktury służb. Specjalistyczne przygotowanie do pracy daje Ci szansę na zatrudnienie między innymi w policji, straży granicznej, pożarnej, służbach więziennych, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ale również w placówkach resocjalizacyjnych i socjalizacyjnych oraz wielu innych. Jednostki Wojska Polskiego czekają na cywilnych pracowników!

Jaki powinien być przyszły pedagog?

Na pewno otwarty, odpowiedzialny, kreatywny i rzetelny. Zdobądź wykształcenie, ZOSTAŃ PEDAGOGIEM!

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.