Najpiękniejsza lokalizacja

Centrum akademickie w zabytkowym mieście
Stare miasto, architektoniczne zabytki, kultura i górska turystyka – taka jest Jelenia Góra, a Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa jest jej częścią.
W sercu Karkonoszy

Jelenia Góra to stolica Karkonoszy. Być może to wystarczy, aby się w niej zadurzyć i zostać na dłużej, jednak warto odkrywać kolejne warstwy jej uroku i charakteru. Zapraszamy w podróż po mieście KPSW.
Historia dzisiejszej Jeleniej Góry sięga początków XIII wieku. Stare, zabytkowe miasto u stóp Karkonoszy stanowi punkt, w którym warto rozpoczynać edukacyjną przygodę. Miasto oprócz górskich tradycji ma do zaoferowania interesującą architekturę. Zabytkowe śródmieście skrywa prawdziwe skarby historyczne.

Wiedza to potęga!

Dzięki niej możecie przenieść się w czasie i myślami przemierzać średniowieczne jeleniogórskie ulice, galopując wyobraźnią wzdłuż murów obronnych z basztami. Dziś zachowały się ich niewielkie odcinki, natomiast ich historia jest znacznie dłuższa.
Nie brakuje tu również zabytków sakralnych. Najstarsza w mieście bazylika z XVI wieku, największa świątynia – kościół Podwyższenia Krzyża św., XVIII-wieczny kościół – dziś cerkiew prawosławna… spacer sakralnymi szlakami to prawdziwa uczta dla ducha.
Klasycystyczny jeleniogórski ratusz w swoich piwnicach skrywa fragmenty wcześniejszych budowli. To gotyckie i renesansowe pozostałości, będące niekwestionowanym nośnikiem wyjątkowej historii tego miejsca. W 2000 roku w jednej z kamieniczek, która została połączona z ratuszem, odkryto tajemniczą, średniowieczną 20-metrową studnię. Nie odkryjemy dziś wszystkich tajemnic Jeleniej Góry, bo chcemy opowiedzieć jeszcze o karkonoskich możliwościach.

W sercu gór – po zajęciach marsz w Sudety!

Centrum akademickie między Karkonoszami a Górami Kaczawskimi daje nie tylko edukacyjne możliwości, ale serwuje również prawdziwą turystyczną ucztę. W ciągu kilkunastu minut z każdego punktu na mapie miasta można dostać się na sudeckie szlaki. W Jeleniej Górze znajduje się również siedziba Karkonoskiego Parku Narodowego.

Kultura

Jelenia Góra to także miejsce dla osób kochających kulturę. Funkcjonuje tu Teatr im. Cypriana Kamila Norwida oraz Teatr Animacji. Warto wybrać się również do Filharmonii Jeleniogórskiej czy Muzeum Karkonoskiego. W mieście działa także Jeleniogórskie Centrum Kultury, które współtworzy ofertę rozrywkową i kulturalną miasta, organizując np. głośne festiwale muzyczne.

Zwiedzaj Polskę, odwiedzaj naszych zachodnich sąsiadów!

Jelenia Góra jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą kraju. Do samej Jeleniej Góry można z łatwością dojechać autobusem, busem lub pociągiem. Równie łatwo można stąd wyjechać, aby poznawać inne części urokliwego regionu, kraju czy nawet państw sąsiadujących.
W niecałe 2 godziny dotrzesz stąd do Wrocławia, w 2 godziny dotrzesz również do Pragi lub Drezna. Nie masz samochodu? Nie szkodzi! Infrastruktura kolejowa daje Ci tutaj mnóstwo turystycznych możliwości.
Karkonoska to pakiet – najpierw na zajęcia, później w góry. To nauka, turystyka i rekreacja w jednym miejscu!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.