Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna – studia I stopnia
Czy warto studiować Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną?

Studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna przygotowują w sposób praktyczny do pracy w mediach i uczą, jak korzystać z mediów. Studia dziennikarskie to radio, prasa, Internet i telewizja. To przede wszystkim tradycja przenikająca się z nowoczesnością i nowymi technologiami. Rola dziennikarstwa i komunikacji społecznej nieustannie rośnie. Wzrasta również zapotrzebowanie na profesjonalistów w dziedzinie.

Warto studiować! Według danych GUS w roku akademickim 2018/2019 dziennikarstwo było w czołówce najczęściej wybieranych grup kierunków!
Studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Program kształcenia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze przygotowuje studentów przede wszystkim do pracy w mediach. Studenci uczą się tworzenia przekazów medialnych, analizy, interpretacji i reguł rządzących mediami. Poznają mechanizmy i specyfikę dzisiejszych mediów. Warsztat nowoczesnego dziennikarstwa to umiejętność posługiwania się najnowszymi technologiami.
Dobre dziennikarstwo to umiejętność podejmowania decyzji, dyskusji, oceny źródła informacji. Dobre dziennikarstwo to etyka.

Dziennikarz – oferty pracy

Absolwenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna nie muszą martwić się o pracę. Możliwości jest bardzo dużo, korzyści jeszcze więcej. Gdzie szukać zatrudnienia po dziennikarstwie? Media – prasa, radio, telewizja, public relations, reklama i promocja, social media, firmy konsultingowe, agencje brandingowe, reklamowe i kreatywne i wiele innych.

Profile w KPSW – wybór należy do Ciebie: event i kreowanie wizerunku, kreowanie wizerunku i reklama, produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego.
Prawdziwe dziennikarstwo to wypadkowa wielu dyscyplin, a prawdziwy dziennikarz składa się z wielu pasji, nowoczesności, analitycznego zmysłu i wrodzonej ciekawości.

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.