Biblioteka i Centrum Informacji Naukowej im. Juliusza Słowackiego

To miejsce zlokalizowane w sercu kampusu Karkonoskiej! Nieopodal znajdują się budynki dydaktyczne, dzięki temu dostęp do zbiorów bibliotecznych jest szybki i łatwy.

Podstawowy zasób biblioteki tworzą materiały z dziedziny nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk technicznych, nauk medycznych oraz literatura piękna. Dużą część zbiorów stanowią materiały do nauki języka angielskiego i niemieckiego. Na studentów czeka tu kilkadziesiąt tytułów czasopism krajowych i zagranicznych, prenumerowanych specjalnie dla nich!
Biblioteka posiada aż 56 stanowisk komputerowych dla czytelników i obsługi bibliotecznej, a jej czytelnie to miejsca, z których może korzystać każdy kto poszukuje ciszy, spokoju i koncentracji. Do dyspozycji czytelników oddano:

  • czytelnię ogólną z wydzielonym księgozbiorem,
  • czytelnię zbiorów specjalnych
  • 8 czytelni indywidualnych (kabin czytelniczych – każda z nich wyposażona jest w komputer z dostępem do Internetu).

Budynek biblioteki przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

Jedna z kabin czytelniczych jest przeznaczona dla osób z dysfunkcjami wzroku. Wyposażono ją w supernowoczesny powiększalnik elektroniczny ułatwiający czytanie książek i czasopism. Dla osób niewidomych udostępniono komputer z programem powiększająco-udźwiękowiającym sprzężony z 40-znakowym monitorem brajlowskim. Osoby z niedowładem kończyn górnych mogą skorzystać ze stanowiska  wyposażonego w nakładkę na klawiaturę, umożliwiającą precyzyjne naciskanie na dany przycisk oraz specjalną mysz, którą można obsługiwać całą dłonią lub stopą.

Z usług bibliotecznych mogą korzystać także osoby spoza Uczelni na zasadach określonych w regulaminie biblioteki.  http://www.kpswjg.pl/public/files/8338.pdf

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.