Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne – studia I stopnia

Czy wiesz, że według raportu „The European Health & Fitness Market” z roku na rok coraz więcej osób korzysta z klubów fitness? W 2018 roku było to aż 3 miliony Polaków. Wciąż wzrasta trend na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Coraz więcej osób korzysta również z usług trenerów personalnych.
Do zmian na rynku oferujących usługi z zakresu aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, przyczyniają się zmiany cywilizacyjne. Efektywny proces edukacji fizycznej potrzebuje specjalistów.
Wybierając studia na kierunku wychowanie fizyczne, masz pewność, ze stawiasz na zawód przyszłości.

W Karkonoskiej wybór należy do Ciebie

Pasjonujesz się aktywnością fizyczną, lubisz wysiłek, a zdrowie to Twój styl życia? Zostań trenerem personalnym! Być może Twoją mocną stroną jest kreatywność i lubisz kontakt z ludźmi – wybierz specjalność dopasowaną do siebie, zostań animatorem czasu wolnego.
Studia na specjalności Trener Personalny to przede wszystkim praktyka. Przygotujesz się do pracy z klientem indywidualnym i grupami osób w różnym wieku. Poznasz metodykę różnych form treningu. Nabędziesz również wiedzę z zakresu niekonwencjonalnych i nowatorskich form aktywności fizycznej.
W Karkonoskiej masz dostęp do Krytej Pływalni i Hali Sportowej. Możesz korzystać z wysokiej klasy sprzętu dedykowanego wyspecjalizowanym treningom.
Aktywność fizyczna to nie tylko kluby sportowe. Animator czasu wolnego cechuje się przede wszystkim kreatywnością. Zdobędziesz wiedzę i odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych związanych z promowaniem prozdrowotnych zachowań oraz sposobów dbania o dobrą kondycję psychofizyczną.

Wychowanie fizyczne – praca

Skoro branża fitness nieustannie się rozrasta, może to oznaczać wyłącznie zapotrzebowanie rynku pracy na personel oferujący usług z zakresu kultury fizycznej.
Gdzie po studiach szukać zatrudnienia? W szkołach, klubach i organizacjach sportowych oraz klubach fitness, placówkach wychowawczych, ośrodkach sportu i rekreacji, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych. Wykwalifikowanych pracowników poszukują również instytucje administracji rządowej i samorządowej na stanowisku odpowiedzialnym za rozwój kultury fizycznej.

W-F w KPSW to dobry wybór i ciekawe perspektywy! Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.