Dietetyka

Czy warto studiować dietetykę?
Kraje rozwijające się od lat mierzą się z narastającą epidemią otyłości. Równolegle narasta również trend na zdrowe i racjonalne żywienie. Oba te aspekty wymagają kompetentnych specjalistów-dietetyków. Dietetyka to dziedzina, która obejmuje zagadnienia z obszaru nauk o zdrowiu, nauk medycznych oraz nauk zajmujących się kulturą fizyczną.
Studia na kierunku Dietetyka

Program kształcenia na kierunku DIETETYKA w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze przygotowuje studentów przede wszystkim do podejmowania pracy zawodowej w oparciu o niezbędną wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem zawodu dietetyka. Właściwe kwalifikacje, jakie zdobywa student, obejmują również wysoką świadomość odpowiedzialności za zdrowie pacjenta oraz troskę o jak najwyższy poziom poradnictwa w gabinecie. Wysoka jakość kształcenia przyszłej kadry to gwarancja wysokiej jakości ofert na rynku usług dietetycznych.
Synonimy dobrego dietetyka? Odpowiedzialność, kompetencja, etyka, wszechstronność.

Dietetyk – oferty pracy

Absolwenci kierunku DIETETYKA mogą liczyć na bogatą ofertę rynku pracy. Możliwości jest dużo. Gdzie szukać zatrudnienia po dietetyce? Własna praktyka, specjalistyczne poradnie, szpitale, kliniki, przychodnie, firmy produkujące zdrową żywność czy suplementy diety, firmy badające żywność, kluby sportowe, ale również restauracje (kreatorzy menu!), redakcje pism o tematyce zdrowego odżywiania, laboratoria i wiele innych placówek publicznych oraz niepublicznych.

Program studiów na kierunku DIETETYKA

Ukończysz studia z pakietem niezbędnej wiedzy: profilaktyka i leczenie chorób żywieniowo-zależnych, zapobieganie niedożywieniu związanemu z chorobą, prowadzenie oświaty promującej prawidłowe odżywianie, kontrola jakości produktów, planowanie i przygotowywanie jadłospisów w różnych jednostkach chorobowych, a także dla ludzi zdrowych, zdobywanie wiedzy z zakresu organizacji żywienia indywidualnego i zbiorowego.

Specjalności w KPSW – wybór należy do Ciebie: dietoprofilaktyka i dietoterapia, dietetyka w rekreacji.
Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.