Wychowanie fizyczne – studia I stopnia

Efektywny proces edukacji fizycznej wymaga specjalistów. Do zmian na rynku, przejawiających się coraz większym zainteresowaniem aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem przyczyniają się zmiany cywilizacyjne.

Wybierając studia na kierunku wychowanie fizyczne, masz pewność, że stawiasz na zawód przyszłości. W Karkonoskiej wybór należy do Ciebie!

Pasjonujesz się aktywnością fizyczną, lubisz wysiłek, a zdrowie to Twój styl życia? Zostań trenerem personalnym! Być może Twoją mocną stroną jest kreatywność i lubisz kontakt z ludźmi – wybierz specjalność dopasowaną do siebie, zostań animatorem czasu wolnego.

Studia na specjalności Trener Personalny to przede wszystkim praktyka. Przygotujesz się do pracy z klientem indywidualnym i grupami osób w różnym wieku. Poznasz metodykę różnych form treningu. Nabędziesz również wiedzę z zakresu niekonwencjonalnych i nowatorskich form aktywności fizycznej.

W Karkonoskiej masz dostęp do Krytej Pływalni i Hali Sportowej. Możesz korzystać z wysokiej klasy sprzętu dedykowanego wyspecjalizowanym treningom.

Aktywność fizyczna to nie tylko kluby sportowe. Animator czasu wolnego cechuje się przede wszystkim kreatywnością. Zdobędziesz wiedzę i odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych związanych z promowaniem prozdrowotnych zachowań oraz sposobów dbania o dobrą kondycję psychofizyczną.

Wychowanie fizyczne – praca

Według raportu „The European Health & Fitness Market” z roku na rok coraz więcej osób korzysta z klubów fitness. W 2018 roku z usług branży korzystało aż 3 miliony Polaków. Wciąż wzrasta trend na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Coraz więcej osób korzysta również z usług trenerów personalnych. Oznacza to coraz większe zapotrzebowanie rynku pracy na personel, oferujący usług z zakresu kultury fizycznej.

Gdzie po studiach szukać zatrudnienia? W szkołach, klubach i organizacjach sportowych oraz klubach fitness, placówkach wychowawczych, ośrodkach sportu i rekreacji, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych. Wykwalifikowanych pracowników poszukują również instytucje administracji rządowej i samorządowej na stanowiskach odpowiedzialnych za rozwój kultury fizycznej.

W-F w KPSW to dobry wybór i ciekawe perspektywy!

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.