Wychowanie fizyczne – studia I stopnia

Czy wiesz, że według raportu „The European Health & Fitness Market” z roku na rok coraz więcej osób korzysta z klubów fitness? W 2018 roku z usług branży korzystało aż 3 miliony Polaków. Wciąż wzrasta trend na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Coraz więcej osób korzysta również z usług trenerów personalnych.

Do zmian na rynku oferujących usługi z zakresu aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, przyczyniają się zmiany cywilizacyjne. Efektywny proces edukacji fizycznej potrzebuje specjalistów.
Wybierając studia na kierunku wychowanie fizyczne, masz pewność, ze stawiasz na zawód przyszłości.W Karkonoskiej wybór należy do Ciebie

Pasjonujesz się aktywnością fizyczną, lubisz wysiłek, a zdrowie to Twój styl życia? Zostań trenerem personalnym! Być może Twoją mocną stroną jest kreatywność i lubisz kontakt z ludźmi – wybierz specjalność dopasowaną do siebie, zostań animatorem czasu wolnego.

Studia na specjalności Trener Personalny to przede wszystkim praktyka. Przygotujesz się do pracy z klientem indywidualnym i grupami osób w różnym wieku. Poznasz metodykę różnych form treningu. Nabędziesz również wiedzę z zakresu niekonwencjonalnych i nowatorskich form aktywności fizycznej.

W Karkonoskiej masz dostęp do Krytej Pływalni i Hali Sportowej. Możesz korzystać z wysokiej klasy sprzętu dedykowanego wyspecjalizowanym treningom.

Aktywność fizyczna to nie tylko kluby sportowe. Animator czasu wolnego cechuje się przede wszystkim kreatywnością. Zdobędziesz wiedzę i odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych związanych z promowaniem prozdrowotnych zachowań oraz sposobów dbania o dobrą kondycję psychofizyczną.

Wychowanie fizyczne – praca
Skoro branża fitness nieustannie się rozrasta, może to oznaczać wyłącznie zapotrzebowanie rynku pracy na personel oferujący usług z zakresu kultury fizycznej.

Gdzie po studiach szukać zatrudnienia? W szkołach, klubach i organizacjach sportowych oraz klubach fitness, placówkach wychowawczych, ośrodkach sportu i rekreacji, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych. Wykwalifikowanych pracowników poszukują również instytucje administracji rządowej i samorządowej na stanowisku odpowiedzialnym za rozwój kultury fizycznej.

W-F w KPSW to dobry wybór i ciekawe perspektywy!
Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Siedziba i kampusul. Lwówecka 18, Jelenia Góra
E-mailrektorat@kpswjg.pl
Telefon75 645 33 00

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze jest publiczną wyższą szkołą zawodową finansowaną przez dotację z budżetu Państwa, przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.